Jeden krok dla człowieka, wielki maraton dla Dawida
O zbawiennym wpływie biegania na zdrowie dawno już wiemy. Ale czy zdajemy 
sobie sprawę z tego, jak mocno może zmienić życie? Często początki to 
kwestie przypadku, tak też było w historii pracownika ochrony City Security 
na jednostkach wojskowych w regionie kujawsko-pomorskim - Dawida 
Schalkowskiego.

Dawid

Dawid podczas Hardcore Run

Zmiana miejsca zamieszkania, nowe obowiązki związane z pracą oraz potrzeba odetchnięcia spowodowały, że zaczął szukać odskoczni, i znalazł ją w bieganiu. Początkowe zainteresowanie szybko zmieniło się w pasję. Od tamtej pory minęły już ponad dwa lata. W trakcie całego tego czasu na zawodach dumnie reprezentował City Security: wziął udział w 5 biegach po 5 km, 17 biegów – każdy po 10 kilometrów. Siedmiokrotnie uczestniczył w półmaratonie i z sukcesem ukończył maraton (42,195 km). Pobiegł również w tegorocznym legendarnym Runmageddonie.

Reprezentant City Security w Józefowie

Jak sam mówi: „Bieganie stało się moją pasją, na początku było trudno, zakwasy, zmęczenie, moją jedyną motywacją było zrzucenie paru kilo, jednak po regularnych treningach zaobserwowałem pozytywne zmiany, w wyglądzie sylwetki i samopoczuciu. Nowe zainteresowanie stało się dobrym sposobem na stres i oderwaniem się od rzeczywistości. Do dziś czuje dreszcz adrenaliny, gdy w 2015 po raz pierwszy wziąłem udział w warszawskim półmaratonie, pokonanie siebie i ukończenie biegu dało mi wielką motywację do dalszych wyścigów. Dziś mam za sobą Runmageddon – wyczerpujący bieg z przeszkodami, który jest mega wysiłkiem i wymaga dobrej kondycji i przygotowań”.

Wyróżnienia Dawida

Obliczyliśmy ile Dawid zdążył przebiec i wynik jest imponujący. Nie licząc treningów i przygotowań, na samych zawodach przebiegł ponad 453 km, a licznik ma tendencję wzrostową. Zapytany o przyszłość, mówi jasno, że będzie pracował dopóki, dopóty nie stanie na podium. Tak trzymać.